Skip to navigation Skip to main content

Maloobchodná predajňa CBA Slovakia

Touax dokončil ďalšiu realizáciu v zahraničí – novú modulovú predajňu potravín na Slovensku


Praha, 20. 5. 2016 – dopyt zo zahraničia po budovách postavených z kvalitných modulov vyrobených v Česku neustáva. A nejde len o stavby pre ubytovanie utečencov v Nemecku, ale tiež o administratívne objekty či retailové priestory. Takú zákazku spoločnosť Touax práve dokončila v Žarnovici, kde pre maloobchodnú sieť CBA Slovakia postavila novú predajňu potravín spoločne zo dvomi menšími nájomnými jednotkami. Vďaka špeciálnej modulovej technológii umožňujúcu rýchlu a ekonomicky výhodnú výstavbu bola kompletná realizácia hotová len za dva mesiace.

Pôvodnú predajňu musela CBA Slovakia kvôli zlému technickému stavu nechať zbúrať. Aby zákazníci na novú nečakali rok a dlhšie, ako je tomu u klasických murovaných budov, rozhodli sa v CBA Slovakia pre modulovú výstavbu. V jej prospech rozhodla najmä rýchlosť: namiesto viacej než 12 mesiacov bol výpadok v predaji len dva mesiace. Ďalšia výhoda, ktorá pri výberu stavebného riešenia hrala rolu, je flexibilita modulových objektov. Vďaka svojej stavebnicovej povahe umožňujú pružne reagovať na vývoj trhu. „Predajňu môžeme podľa potrieb zákazníka zväčšiť či zmenšiť. Neni ani problém ju v prípade nutnosti presťahovať. To dodáva zákazníkovi flexibilitu v riadení budúcich prevádzkových nákladov,“ hovorí Jan Petr, marketingový riaditeľ spoločnosti Touax. Tie idú ovplyvniť napríklad aj prevedením budovy s nižšou energetickou náročnosťou. Predajňa v Žarnovici sa medzi také radí, má preukaz energetickej náročnosti B.

Nová jednopodlažná budova s rovnou strechou má jednoduchý obdĺžnikový tvar s celkovou podlahovou plochou 384,5 m2. Pre výstavbu bolo použité 17 ks modulov. Na šedej fasáde s kovovým obkladom vizuálne upútajú červeno zvýraznené prístrešky nad vstupom do predajní. V interiéroch sa nachádzajú podlahy s keramickou dlažbou alebo PVC, steny a strop sú riešené laminovanou doskou. Vykurovanie zaisťuje kondenzační kotol a teplovodné kúrenie, nechýba chladenie prostredníctvom 4 klimatizačných jednotiek. Montáž hrubej stavby z modulov vyrobených vo fabrike v jesenických Supíkoviciach bola hotová len za 9 hodín, kompletná budova za mesiac a pol a celá realizácia trvala dva mesiace. Súčasť objektu je predajňa potravín CBA a dve menšie jednotky. Tie chce investor prenajímať a svojím zákazníkom v lokalite tak ponúknuť ďalšie obchody a služby, napríklad kaviareň alebo predajňu textilu.

Na úplnom začiatku tiež investor využil možnost navštíviť niektoré doterajšie realizácie Touaxu v Česku, aby sa presvedčil, čo môže od modulovej stavby očakávať. Mal možnosť si prezrieť modulovú predajňu COOP v Horných Vestoniciach a v Pohořeliciach a opýtať sa na skúsenosti s výstavbou aj s prevádzkou. Vďaka tomu sa rozhodol práve pre toto riešenie. Spokojnosť zákazníkov dokazuje, že to bola správna voľba.  

Fotografie realizácie si môžete pozrieť TU

  • Online dopyt