Skip to navigation Skip to main content

MŠ Hradec Králové

V Hradci Králové otvorili novú modulovú škôlku pre päťdesiat detí


Hradec Králové, 30. 11. 2012 - Hneď dve triedy pre celkom päťdesiat detí vo štvrtok slávnostne otvorili predstavitelia hradeckého magistrátu v novej budove materskej škôlky na Moravskom Předměstí. Jej hrubá stavba pritom vďaka netradičnej modulovej technológii Touax trvala len deň. Počet žiakov materskej školy Rozprávka sa tak zvýši takmer o polovicu.

Jeden jediný deň stačil na to, aby na asfaltovom ihrisku na Mandysovej ulici vyrástla hrubá stavba novej materskej škôlky. Za necelé dva mesiace potom spoločnosť Parseko, generálny dodávateľ stavby, škôlku dokončila. Vo štvrtok ju so spoločnosťou Touax, dodávateľom modulov, symbolicky otvorili a odovzdali na užívanie päťdesiatim novým žiačikom. Kapacita pôvodnej škôlky Rozprávka sa tak zvýšila o necelú polovicu.

"Hradec Králové riešil rovnaký problém ako väčšina českých miest a obcí - akútny nedostatok miest v materských školách. Nakoniec sa rozhodol vyriešiť ho pomocou modulovej stavby, ktorá je výrazne rýchlejšia a predovšetkým lacnejšia ako bežná murovaná stavba. Jednotlivé moduly totiž najskôr vyrobíme v továrni a až potom ich na mieste zostavíme ako veľkú stavebnicu. Potom príde na rad fasáda a vnútorné prevedenie, "vysvetľuje Albert Tošovský zo spoločnosti Touax, ktorá sa na stavbe podieľala, a dodáva:" Sme radi, že po menších obciach ako sú Poříčany alebo Dříteň, sa moduly presadzujú aj vo veľkých mestách. Nedávno sme dokončili prvú súkromnú škôlku v Mladej Boleslavi a v niekoľkých krajských mestách máme rozpracované ďalšie projekty. Verím, že nová škôlka bude obyvateľom Hradca a predovšetkým ich deťom dobre slúžiť. "

Súčasťou novej budovy zloženej z 24 modulov s celkovou plochou približne 360 metrov štvorcových, sú dve triedy, každá z nich má kapacitu 25 detí. Obe pritom majú vlastné šatne a sociálne zázemie. Súčasťou škôlky je aj výdajňa jedál.

 

  

  

  • Online dopyt