Skip to navigation Skip to main content

MŠ Liberec

Cez osemdesiat libereckých detí sa dočkalo novej škôlky z modulov


Liberec, 12. decembra 2012 - Novú materskú škôlku pre viac ako osemdesiat detí otvorili v utorok zástupcovia Štatutárneho mesta Liberec a generálneho dodávateľa projektu spoločnosti AWEA v libereckých Ruprechticiach. Dvojposchodová budova postavená z modulov Touax vyrástla za necelé štyri mesiace na mieste pôvodnej škôlky, ktorá bola postavená v minulosti v rámci akcie "Z" a bola dlhodobo v havarijnom stave. Prvých žiačikov privíta už 17. decembra.

Nevyhovujúce podmienky starej vily a neďalekej školy spoločne s nedostatočnou kapacitou miest pre nových predškolákov viedli liberecký magistrát k rozhodnutiu urýchlene postaviť novú budovu materskej škôlky. Výsledkom jeho snahy je dvojposchodová stavba z 56 modulov Touax s úžitkovou plochou cez 900 m². Do troch tried sa nakoniec vojde viac než osemdesiat žiačikov. Každá z nich má vlastnú šatňu a sociálne zázemie nielen pre deti, ale aj ich vyučujúcich.

"Nedostatočný počet miest v škôlkach alebo ich nevyhovujúci stav je jedným z najčastejších problémov, s ktorým sa dnes česká samospráva potýka. Vďaka rýchlosti ich realizácie potom v posledných rokoch rastie dopyt miest a obcí práve po modulových stavbách. Len za posledné tri mesiace sme otvorili škôlky v Mladej Boleslavi, juhočeskej Dřítni alebo Hradci Králové. V celej republike sa už dajú dokonca počítať v radoch desiatok. Sme radi, že sme sa mohli podieľať aj na stavbe novej škôlky pre liberecké deti," hovorí Albert Tošovský zo spoločnosti Touax, ktorá bola hlavným dodávateľom spoločnosti AWEA s.r.o., generálneho dodávateľa stavby, a pre libereckú škôlku moduly vyrobila. Hrubá stavba tak vďaka modulom Touax trvala len tri dni. Celý projekt bol totiž najprv rozdelený na jednotlivé moduly, ktoré boli potom vyrobené v továrni. Na mieste realizácie ich potom už Touax len zložil ako veľkú stavebnicu a AWEA dokončila do výslednej podoby objektu.

Súčasťou novej škôlky sú tiež kabinety pre učiteľky, riaditeľňa a ďalšie prevádzkové miestnosti v čele s plne vybavenou kuchyňou, jedálňou alebo kotolňou. Prvých žiačikov škôlka privíta ešte pred vianočnými prázdninami.


Video zo stavby libereckej škôlky si môžete prezrieť TU

Viac fotografií z tejto realizácie nájdete TU

    

  • Online dopyt