Skip to navigation Skip to main content

Newsletter - Touax Novinky 1/2013

 
TOUAX NOVINKY 1/2013 

MODULY TOUAX NAJSKÔR ZAPLAVILI ULICE ČESKÝCH MIEST, ABY NÁSLEDNE VEĽKÁ VODA ZAPLAVILA NÁS. ZLATÁ MEDAILA ZA DESIGN, MODULOVÉ NOVINKY PRE TOHTOROČNÝ FILMOVÝ FESTIVAL V KARLOVÝCH VAROCH, NOVÉ ŠKÔLKY, OBCHODY A VEREJNÉ TOALETY.
 
Albert Tošovský, obchodný riaditeľ

Albert Tošovský
obchodný riaditeľ Touax
Vážení priatelia,

aby ste boli v obraze, chceme sa s vami formou tohto občasníku podeliť o niektoré novinky a zaujímavosti zo sveta Touax a modulových stavieb. Nie vždy pôjde o skúsenosti pozitívne, ale možno i v tých menej pozitívnych nájdete dáku nečakanú inšpiráciu. Vždy nás teší, keď naše moduly dobre slúžia. Fascinuje nás, čo všetko sa dá s nimi vytvoriť. Naposledy to boli ich neskutočné zmeny v rámci festivalu Kontejnery k světu. A teší nás ich spokojný užívateľ. Zvlášť ak ide o konkurenta z odboru, ktorý propaguje v našich priestoroch modulových stavieb pre verejnosť. Len viac podobných aktivít! Netreba sa báť, že príde kóma...
 
ZÁPLAVA MODULOV<br>A KONTAJNEROV TOUAX V ČESKÝCH ULICIACH
ZÁPLAVA MODULOV
A KONTAJNEROV TOUAX V ČESKÝCH ULICIACH
Na prelome mája a júna ste mesiac mohli vidieť desiatky našich modulov a skladových kontajnerov v uliciach Prahy, Plzne a Mariánskych Lázniach. Ako hlavný partner sme podporili konanie festivalu Kontejnery k světu, historicky najväčšia akcia tohto druhu na verejnom priestore ČR. Vedeli ste, že z modulov sa dá vytvoriť kostol, hvezdáreň, kino alebo napríklad požičovňa kolobežiek? Viac informácií o festivale, zmenách našich modulov a kontajnerov spolu s fotografiami nájdete tu.
 
 
ZÁPLAVA VODY V NAŠOM PRAŽSKOM DEPE NÁJOMNÝCH MODULOV
ZÁPLAVA VODY V NAŠOM PRAŽSKOM DEPE NÁJOMNÝCH MODULOV
Záplavy si nevyberajú. Tie nedávne sa bohužiaľ vybúrili aj na našom depe v Lahoviciach. Stovky modulov boli zaplavené a vznikli nám vysoké škody. Ale aj na tejto nepríjemnej skúsenosti sa ukazujú dve z predností modulovej technológie – rýchlosť a variabilita. Už znovu fungujeme a naše modulové objekty sú v žiari reflektorov na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch. V prípade potreby sme samozrejme pripravení pomôcť zapožičaním modulov ďalším podobne postihnutým subjektom. Fotografie z veľkej vody tu.
 
 
ZLATÁ MEDAILA ZA DESIGN
ZLATÁ MEDAILA ZA DESIGN
Premiéru na Stavebných veľtrhoch IBF v Brne sme ozdobili ziskom Zlatej medaily v kategórii Design. Z 25 exponátov zvíťazila naša ukážková designová kancelária s plochou osemnásť metrov štvorcových. Cena za design nás teší dvojnásobne, pretože pomôže odbúravať rozšírený predsudok, že moduly sú použiteľné iba ako nevzhľadné zázemie na staveniskách. Pritom sa z nich dajú postaviť vizuálne veľmi atraktívne realizácie. Viac informácií tu.
 
 
TOHTOROČNÝ FILMOVÝ FESTIVAL VO VAROCH V ZNAMENÍ NOVINIEK
TOHTOROČNÝ FILMOVÝ FESTIVAL VO VAROCH V ZNAMENÍ NOVINIEK
Už tradične sa tohtoroční návštevníci Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch môžu tešiť na modulové verejné toalety a detské centrum. Po minuloročnom veľkom ohlase bude i väčšia Bageteria Boulevard. A úplnou novinkou bude festivalový obchod a dvojposchodový Dom Českej televízie s kaviarňou, štúdiom, workshop dielňou a terasou. Viac informácií tu.
 
 
VEREJNÉ TOALETY V PREVEDENÍ ANTIVANDAL
VEREJNÉ TOALETY V PREVEDENÍ ANTIVANDAL
V pražskom Malešickom parku návštevníkov prekvapia designové verejné záchody v prevedení, ktoré by malo odolať útokom vandalov. Viac fotografií nájdete tu.
 
NAJVÄČŠIA MODULOVÁ ŠKÔLKA<br>V ČR VYRÁSTLA V LIBERCI
NAJVÄČŠIA MODULOVÁ ŠKÔLKA
V ČR VYRÁSTLA V LIBERCI
Na sklonku roka 2012 bola v Liberci slávnostne otvorená dvojposchodová škôlka pre viac ako 80 detí s celkovou plochou cez 900 m2. Okrem tried a štandardných miestností je v budove tiež plnofunkčná a kvalitne zariadená kuchyňa. Video zo stavby a ďalšie informácie si môžete pozrieť tu.
 
 
PREDAJŇA OBUVI V POHOŘELICÍCH IBA ZA 9 DNÍ
PREDAJŇA OBUVI V POHOŘELICIACH IBA ZA 9 DNÍ
Na konci minuloročného októbra sme postavili pre Jednotu, spotrebné družstvo v Mikulove za rekordných 9 dní novú predajňu obuvi v Pohořeliciach. Video zo stavby a ďalšie informácie hľadajte tu.
 

Napište nám
 
Facebook Sledujte nás aj na
 www.facebook.com/Touaxmodulovestavby
Touax.sk
 

 

  • Online dopyt