Skip to navigation Skip to main content

Predajňa Pohořelice

Touax postavil v Pohořeliciach novú modulovú predajňu za rekordných deväť dní


Pohořelice, 22. októbra 2012 - Novú predajňu obuvi postavenú za púhych deväť dní otvorili tento pondelok v Pohořeliciach zástupcovia investora Jednoty, spotrebného družstva v Mikulove a generálneho dodávateľa stavby spoločnosti Touax. Za rekordnou rýchlosťou stojí unikátna modulová technológia, vďaka ktorej bola hrubá stavba hotová dokonca už za šesť hodín.

Počas púhych deviatich dní vyrástla na parkovisku pri nákupnom centre Jednoty, spotrebného družstva v Mikulove, ktorá je členom skupiny COOP, nová predajňa obuvi. Predajňa s celkovou plochou vyše 130 metrov štvorcových je postavená modernou modulovou technológiou. "Objekt rozdelíme na moduly, tie následne vyrobíme na mieru v továrni a na mieste ich potom už len zostavíme ako veľkú stavebnicu. Investor tak z mesiacov skráti realizáciu projektu na dni, navyše až s 50% úsporou nákladov, a získa riešenie, ktoré mu umožní pružne reagovať na vývoj podmienok v regióne, v ktorom buduje novú predajnú sieť. Ak sa ukáže umiestnenie jednotky ako nesprávne načasované, v nevhodnej lokalite alebo priestorovo naddimenzované, je možné celú budovu rozobrať a previezť na iné miesto. A v opačnom prípade ju samozrejme možno rýchlo rozšíriť a zväčšiť, "hovorí Albert Tošovský, obchodný riaditeľ spoločnosti Touax, ktorá pohořelickú predajňu v rekordnom čase postavila.

Neobvyklá konštrukcia objektu nie je na prvý pohľad rozpoznateľná. Zvonku ju totiž prekrýva špeciálna lamelová kovová fasáda vo firemných farbách Jednoty, spotrebného družstva v Mikulove. "Rýchlosť a výrazná úspora investičných nákladov sú hlavnými dôvodmi, prečo sme sa rozhodli využiť modulovú technológiu. Navyše tvarovateľnosť modulovej predajne vrátane riešenia jednotlivých prvkov inštalácií potrebných v prevádzkových podmienkach je nadmieru variabilná. Teraz dokážeme technicky, realizačne a hlavne obchodne zaistiť vo veľmi krátkej dobe prevádzkovanie novej obchodnej jednotky vo vytipovanej lokalite, hovorí Jiří Janas, technický námestník Jednoty, spotrebného družstva v Mikulove.

"Pohořelická predajňa je našou druhou stavbou z modulov pre mikulovskú Jednotu. Už pred rokom sme realizovali podobne rýchlo samoobsluhu v Olšanoch na Vyškovsku. Teší nás, že Jednota nachádza vo využívaní našej technológie zmysel a prináša jej ekonomické výhody. Do istej miery sú v Českej republike priekopníkmi v oblasti modulovej výstavby pre retailový segment a my si spoluprácu nesmierne vážime, "dodáva Tošovský.

Okrem obchodov sa ale v Česku bežne stavajú aj modulové kancelárie, športové zázemia alebo materské škôlky. Tých je v súčasnosti v celej republike približne tridsať a každý rok ich pribudne asi desať. Obce sa tak snažia touto modernou technológiou riešiť akútny nedostatok voľných miest pre predškolákov.

Video zo stavby predajne obuvi v Pohořeliciach si môžete prezrieť TU

Viac fotografií z tejto realizácie nájdete TU

Slavnostího přestříření pásky se účastnila 	Vlasta Ličmanová, 	Ing. Zdeněk Juračka a Ing. Igor Zahradníček   

  

 

 

  • Online dopyt