Skip to navigation Skip to main content

Športové zázemie Uhříněves

Futbalisti Uhříněvsi majú nový športový areál. Využívať ho budú aj mladíci Bohemians 1905


Praha, 21. 09. 2012 - Z nového športového areálu sa môžu od stredy tešiť futbalisti TJ Čechia Uhříněves. Nové ihrisko a šesť kabín z modulov využijú okrem uhříněvských futbalistov aj mládežnícke tímy Bohemians 1905. Slávnostného otvorenia sa preto okrem zástupcov Prahy 10, 11 a 22 zúčastnili aj futbalové legendy vršovického klubu Antonín Panenka či Karol Dobiaš.

Exhibičné futbalové stretnutie v stredu slávnostne otvorilo nový športový areál v Uhříněvsi. Proti zástupcom firiem, ktoré sa na jeho stavbe podieľali, a ich hosťom, vrátane bývalého hokejového brankára Petra Břízy, v ňom spolu s magistrátnymi úradníkmi nastúpili aj bývalí hráči pražských Bohemians. Pod dohľadom Antonína Panenky sa tak na ihrisku objavil okrem iného aj Karol Dobiaš. Mládežnícke tímy vršovického klubu totiž budú nový areál využívať spolu s futbalistami miestnej Čechie.

Okrem samotného ihriska sa miestny klub dočkal tiež úplne nového športového zázemia, ktoré zahŕňa šesť šatní pre hráčov a rozhodcov. Pri jeho stavbe bola využitá netradičná modulová technológia Touax, kedy je celá konštrukcia najprv vyrobená v továrni a na mieste realizácie iba zložená ako veľká stavebnica. "Celú stavbu s plochou cez štyristo metrov štvorcových sa nám vďaka našej modulovej technológii podarilo dokončiť zhruba za jeden mesiac. Ak by sa v Uhříněvsi rozhodli pre tradičnú murovanú konštrukciu, trvalo by to niekoľkonásobne dlhšie a bolo finančne oveľa náročnejšie," hovorí Albert Tošovský, obchodný riaditeľ spoločnosti Touax, ktorá stavbu realizovala. V súčasnosti má budova jedno poschodie, výhľadovo je ale v pláne aj prístavba druhého a farebná vonkajšia fasáda.
Okrem tradičného strihania pásky prebehol aj krst celého areálu. Ten nakoniec priniesol viac šťastia bývalým futbalovým profesionálom, ktorí v exhibičnom zápase dokázali zvíťaziť 4:1.

Viac fotografií z Teta realizácie nájdete TU 

  

  

  • Online dopyt