Skip to navigation Skip to main content

Športové zázemie Modřany

Hádzanári Modřan majú novú klubovňu z modulov Touax


Praha, 27.8.2012 - Takmer presne pred rokom prišli hádzanári TJ Spartak Modřany vinou podpaľača o vlastnú klubovňu a v podobe pohárov a kroniky aj o časť klubovej histórie. A hoci sa to ešte pred pár mesiacmi zdalo takmer nereálne, odohrajú tohtoročnú sezónu už s novým zázemím. V piatok 24. augusta totiž za účasti zástupcov Mestskej časti Praha 12 slávnostne otvorili klubovňu novú. Tú sa vďaka jej netradičnej modulovej konštrukcii podarilo dokončiť za necelé dva mesiace.

Keď tento rok na konci júna začala stavba novej klubovne, mohli predstavitelia Spartaka Modřany konečne urobiť hrubú čiaru za posledným rokom, v ktorom museli celú sezónu odohrať v řevnickom exile. Sériový podpaľač, ktorý mal na svedomí desiatky požiarov v okolí Južného Mesta, ich totiž počas minuloročných prázdnin pripravil nielen o zázemie športového oddielu, ale aj o pripomenutie jeho slávnej histórie.

"Nová klubovňa vyrástla na spevnených základoch tej pôvodnej. Je tvorená zo štrnástich modulov, ktoré boli najprv vyrobené v továrni a na mieste realizácie iba zložené ako veľká stavebnica. Hrubú stavbu sme tak stihli za dva dni, po šiestich týždňoch sme už objekt odovzdávali investorovi," hovorí Jan Petr, marketingový riaditeľ spoločnosti Touax, ktorá stavbu realizovala.

Netradičná modulová konštrukcia však nie je na prvý pohľad rozoznateľná, celá budova je totiž obložená drevom a zapadá tak do prostredia Modřanskej rokliny. Jej súčasťou je okrem šatní a sociálneho zázemia aj klubovňa s občerstvením, ktorú môžu využiť nielen športoví fanúšikovia, ale aj široká verejnosť. Celkové investičné náklady na vybudovanie nového športovo-relaxačného centra predstavovali osem miliónov korún. Polovicu zaplatila Mestská časť Praha 12, ktorá je vlastníkom areálu, dvomi miliónmi prispelo hlavné mesto Praha a zvyšok pokryla poistka starej klubovne. Výhľadovo je v pláne rozšírenie centra o druhé poschodie.

Mestská časť Praha nie je jediným investorom, ktorý sa v poslednej dobe rozhodol riešiť stavbu športového zázemia pomocou modulovej technológie a výrazne tak ušetriť investičné náklady a skrátiť dobu výstavby. "Len v posledných mesiacoch sme odovzdali nové kabíny z modulov futbalistom v Jihlave, Uhříněvsi alebo Jilemnici. Už skoro dva roky ich používajú hokejbalisti v Mladej Boleslavi a Kolíne," opisuje súčasný trend Jan Peter.

Viac fotografií z Teta realizácie nájdete TU

  

  

 

  • Online dopyt