Skip to navigation Skip to main content

Touax Novinky 1/2015

 

TOUAX NOVINKY 1/2015 
Albert Tošovský, obchodní ředitel Touax
 

Vážení priatelia,
máte pred sebou prvé tohtoročné vydanie noviniek zo sveta Touax a modulových stavieb. Snažili sme sa vybrať zaujímavosti a všeobecné témy, ktoré by Vás mohli obohatiť a možno aj inšpirovať.

České obce stále trápia nedostatočné kapacity škôl a škôlok. Pomôžu dotácie z národného fondu spusteného ministerstvom, aby zriaďovatelia mohli rýchlo stavať pomocou modulových technológií? Špeciálna náročná zákazka „na kľúč“: pre moduly žiadny problém! V modulových objektoch môžu nájsť riešenie i franšízové čerpacie stanice. Moduly je možné tiež veľmi dobre využiť pre eventy a športoviská, ako to urobila firma Nike či letné kino v Karlíne. A stále aktuálnejší problém sociálneho bývania a azylových domov? Koncepciu síce moduly za štát nevyriešia, ale rýchle a kvalitné bývanie potrebným vie poskytnúť.

Prajem Vám príjemné čítanie.

Igor Zahradníček

Generálny riaditeľ Touax ČR a SR

1._touaxmskraluvdvur2014ext01.jpg
ČESKO STÁLE TRÁPIA NEDOSTATOČNÉ KAPACITY ŠKOL A ŠKOLOK
Baby boom z rokov 2008 − 2010 má na svedomí dnešný nedostatok miest v školách a škôlkach. Ministerstvo v tomto školskom roku evidovalo takmer 51 000 neprijatých žiadostí do MŠ. Vlani v júli preto spustilo národný fond, do ktorého jednotlivých kôl sa obce mohli hlásiť. Prínosom je, že obci stačí predložiť vecný zámer, nie drahú konkrétnu projektovú dokumentáciu. Má tak lepšiu možnosť zaistiť najvhodnejšiu formu výstavby. Rýchly, flexibilný a ekonomický variant s úsporou až tretiny nákladov ponúkajú modulové stavby, ktoré sú hotové už za 2 mesiace. Touax postavil už rad škôl, tento rok bude prvou realizáciou MŠ a prístavba ZŠ v obci Lesnice pri Olomouci.
 
touax_ms_dunajska_luzna.jpg
UNIKÁTNE SŤAHOVANIE MODULOVEJ KANCELÁRSKEJ BUDOVY NA LODI A VCELKU
Ani komplikované špeciálne zákazky „na kľúč“ nie sú pre modulové technológie problém. Jednu takú Touax zrealizoval pre významnú svetovú korporáciu na ťažbu a spracovanie ropy a zemného plynu. Dvadsať modulov pre administratívnu budovu o celkovej úžitkovej ploche 220 mbolo vyrobených v českom závode Touax Supíkovice a prevezených k zmontovaniu do holandského depa. Dva hotové bloky objektov potom boli presťahované vcelku na lodi do zázemia rafinérie v Belgicku. Na miesto tak dorazila už kompletne postavená kancelárska budova, ktorú plávajúci žeriav zasadil do betónových základov a technici sa postarali o finálne práce. 
2._touaxdumctmffkv2014.jpg
PREDAJŇA ČERPACEJ STANICE Z MODULOV POSTAVENÁ ZA 4 DNI
Dokladom, že modulové stavby sú vhodným riešením tiež pre jednotlivé benzínky či celé franšízové siete čerpacích staníc, je nová predajňa čerpacej stanice Makro v pražských Stodůlkách. Hrubá stavba z troch modulov bola postavená za rekordné 3 hodiny, kompletná budova, ktorá musela byť umiestená presne do vyhradeného priestoru, potom len za 4 dny.
Pre modulové objekty bol zvolený typ Performance, ktorý vyhovuje najprísnejším stavebno-technickým, požiarnym a hygienickým normám Európskej únie. Špecifickou požiadavkou pre túto realizáciu bola montáž tepelnej clony nad vstupom do budovy, ktorá pri častom otváraní automatických dverí zabraňuje prílivu studeného vzduchu do interiéru.
 
4._touaxconcosk2014ext01.jpg
NETRADIČNÉ FITNESS ŠTÚDIO NIKE Z MODULOV NA LODI
V pražských Žltých kúpeľoch sa minimálne do konca júla nachádza nové fitness štúdio športovej značky Nike, netypicky umiestené na lodi kotviacej pri brehu Vltavy. Telocvičňa vznikla v bývalom nákladovom priestore, zázemie pre ňu zaistili moduly od Touaxu. Montáž modulov trvala len osem hodín. Išlo o ojedinelý projekt, kedy sa spodné poschodie muselo zapúšťať do priestoru lode nad pripravené septiky. V štyroch obytných a dvoch sanitárnych moduloch, tvoriacich kompletné zázemie, sa nachádza recepcia, šatne, sprchy, umývadlá a toalety. Na realizácii športoviska spolupracoval Touax spoločne s firmou Toi Toi, o interiér sa zasadilo štúdio Story Design.
5._touaxbalenilodnikontejner.jpeg
SOCIÁLNE BÝVANIE RÝCHLO A CENOVO VÝHODNE
V Čechách pribúdajú ľudia v bytovej núdzi. Ministerstvo práce a sociálnych vecí pripravuje koncepciu sociálneho bývania, z ktorej má vychádzať zákon platný od roku 2017. Ako búrlivé debaty a finálny návrh zákona dopadnú, je zatiaľ vo hviezdach. Je ale zrejmé, že sa štát a obce musia k tejto problematike postaviť čelom. Vhodné riešenie pre konkrétne realizácie sa im potom ponúka v podobe modulových stavieb, ktoré sú oproti klasickým lacnejšie a rýchlejšie postavené. Preto sa už bežne používajú v susednom Nemecku, kde Touax získal zákazku na 8 azylových bytových domov v Hamburgu. V tuzemsku zrealizoval napríklad modulovú nájomnú ubytovňu v Mladej Boleslavy pro nízkopríjmové skupiny.
 
6._touax__celogo.jpg
MÁTE RADI FILMY A LETO? ZAČALO TRADIČNÉ LETNÉ KINO V KARLÍNE
13. ročník Karlínskeho filmového leta, ktoré sa odohráva v záhradách Českého rozhlasu Regina v Hybešovej ulici v Prahe 8, tradične začal v polovici júna. Už piaty rok je jeho partnerom i spoločnosť Touax, ktorá na akciu zapožičala sanitárny modul, ktorý návštevníkom zaistí komfortné zázemie.
Filmoví nadšenci sa môžu tešiť na tohtoročné české i svetové novinky rovnako ako na obľúbené filmové hity. Letné večery v Karlíne ovládnu napríklad filmy Vybíjaná, Kobry a užovky, Ghoul, Život je život a rad ďalších. Začiatky predstavení sú väčšinou o 21.30 hodine a diváci zaplatia iba symbolické vstupné 50 Kč. Premietať sa bude až do 6. septembra.

touaxnovinky22014sk.jpg
 
  • Online dopyt